Seznam CD zadarmo

Seznam CD a ostatních věcí zadarmo, seřazený dle hodnocení ... vhodné pokud chcete objednat jen ty nejlepší kousky.
Můžete se taky kouknout na tabulku věcí zadarmo, je to stručnější zobrazení, ale pro někoho možná přehlednější.

Xicor - elektronické součástky * * * * * * přišlo 16.11.2000

Tak tohle je velice zajímavé - tady posílají elektronické součástky zadarmo. Podívejte se na jejich webu na dokumentace k těm součástkám, zjistěte si čísla těch které potřebujete a pak si jich ve formuláři můžete objednat až pět kousků, přičemž každá z nich přijde zvlášť ve dvou kusech v malé krabičce. Mě takhle přišly čtvery hodiny reálného času s alarmem a kalendářem a čtyři digitálně kontrolované potenciometry. Součástky jsou velice mrňavé (největší má asi tak 5x5 milimetrů), takže možná budete mít problémy s pájením. Hlavně si nezapoměňte stáhnout k těm čipům co si objednáte dokumentaci, jinak asi nebudete vědět jak je zapojit ...
Xicor - stránka firmy
Misc Formulář na objednání součástek

WorldWide Brochures * * * * * (*) přišlo během dubna a května 2000

Tak tohle je absolutní bomba. Tady si můžete vybrat z asi 15000 různých map, průvodců a podobných věci. Na úvodní stránce firmy si buď vyberete region který vás zajímá (Afrika, Austrálie, Antarktida ....) a pak můžete svůj výběr ještě zužovat nebo je tam také hledání, kde zadáte klíčové slovo (název města nebo místa) a ono vám to najde všechny materiály o něm. Ty si pak přidáváte do "nákupního košíku" jediným kliknutím, ovšem všechno je absolutně ZADARMO. U každého kousku je vždy napsáno o čem to je (třeba že je to průvodce po Sibiři) a co to je (třeba že je to 120 stránkový průvodce a mapa k tomu). Tip: zkuste zadat do hledání slovo "map". Tak vám vylezou pouze ty položky, které obsahují nějakou tu mapu. Některé z nich jsou i celkem pěkné a užitečné... Jedete někam na dovolenou? Nechte si poslat mapu zadarmo! Třeba mapa Španělska - je kvalitně udělaná a absolutně bez reklam! Ještě upozornění: pokud objednáte kolem sto položek, tak vám budou chodit tak tři denně. Pokud objednáte všech 15000 položek, tak máte denně tak 20 - 50 Kg. Je to sice zadarmo, ale pošťáci vláčející metráky map a průvodců do vaší schránky vám asi nepoděkujou... takže objednávejte s rozmyslem a snažte se nepřekročit 50 kusů.
www.desteo.com - Objednání 15000 kusů všeho možného
Kniha Odkaz na formulář tu není, protože celý web WorldWide Brochures je vlastně jeden velký objednací formulář.

Vývojářské manuály pro platformu Intel IA-32 * * * * * přišlo 22.12.2005

Tak tohle je zajímavé. Můžete si objednat některé (nebo i všechny) z 5 manuálů od Intela. Manuály jsou poměrně tlusté (dohromady 5 kg literatury), první z nich je o architektuře procesoru (historie CPU Intel, registry, správa paměti, přerušení, atd ...), další dva jsou seznamem podporovaných instrukcí (všechny až po nejnovější SSE3 a 64-bitové EM64T) včetně jejich podrobného popisu. Čtvrtý je příručkou pro systémové programátory - ocení lidi co se zajímají o jádra operačních systémů. A nakonec pátý je o optimalizaci, jak optimalizovat aplikace aby na Pentiích bežely rychleji, včetně např. tabulek jak dlouho která instrukce trvá (to byste nevěřili kolik cyklů potřebuje Pentium 4 na instrukci dělení)
Manuály jsou dobré hlavně pro systémové programátory a příznivce assembleru, nebo i pro nadšence co je zajímá jak procesor funguje.
Intel - stránka firmy
Kniha Formulář na objednání manuálů

Ercim News * * * * * přišlo 6.3.2004

Zajímavý časopis Evropského výzkumného konzorcia informatiky a matematiky (vychází čtvrtletně) obsahující zajímavé články o novinkách z oboru. Jsou tam články např. o kvantových počítačích, umělé inteligenci, programech na plánování, konferencích, jsou tam třeba i dvě stránky věnovány novinkám z W3C. Pokud se pohybujete v tomto oboru (třeba pokud studujete na vysoké škole jako já) tak si časopis objednejte, je velice zajímavý.
ERCIM - stránka konsorcia
Kniha Formulář na objednání časopisu

Časopis Ekolist * * * * * přišlo 20.5.2004

Přijde vám ukázkové číslo časopisu Ekolist. Časopis má 20 stran a je - překvapivě ;-) - o ekologii, ale jsou tam i články o klimatu, eseje, legislativě ... no v podstatě taky o ekologii. Čtení je to celkem zajímavé, pokud se o ekologii zajímáte, doporučuji si časopis objednat.
Ekolist - stránka deníku
Kniha Formulář na objednání časopisu

Contactel - Internet RazDva * * * * * přišlo březen 2000

Contactel, stejně jako Worldonline poskytuje také připojení k internetu zadarmo a dává k tomu Cd zadarmo. Akorát CD od Contactelu je MNOHEM lepší než to od Worldonline - tahle firma konečně pochopila, že ne všem se líbí ta příšernost od Microsoftu a tak kromě Internet Explorera je tam i Netscape, Opera, Neoplanet a Webrunner.
Pak tam jsou nějaké informace jak se připojit k internetu zadarmo, jak nastavit modem, DNS servery, atd...
Seznam software na CD:
Mcafee antivirus 4.03, Alwil Avast32, Norton AntiVirus 2000 6.0, F-Prot 3.06c, AVG 6.0 česky i anglicky, Internet Explorer 5 česky a anglicky, Netscape Communicator 4.7, Opera 3.61, NeoPlanet 5.0, WebRunner 1.4.1, Alexa 1.4.1 (pro Internet Explorer i Netscape Navigator), AltaVista Discovery 1.1, Siemens WebWasher 1.2.2, NetSonic 2.5, Bookmark Converter 2.81, ICQ 99b Beta v.3.19 Build #2569, ICQ for Java - v0.981a Preview, ICQ for NetMeeting v98aNM, Internet Phone Release 5.01 (Build 200), Intel Internet Video Phone 2.1, Dial-Up Networking Upgrade 1.3, Windows Sockets Update 2, Eudora light (Preview beta release build: 4.3.0.33), WinZip 7.0 SR-1, WinZip Self-Extractor 2.1, WinZip Internet Browser Support, WinRAR 2.50, WS_FTP LE 4.6, CuteFTP 3.0, GetRight 3.3.4, Ages of Empires (demo hry), Jedi Knight: Mysteries of the Sith (demo hry), NBA Live 99 (demo hry), Macromedia Dreamweaver 2.0, HomeSite 4.01, Linkbot Pro 4.0a, Paint Shop Pro 5.03, Adobe Acrobat Reader 4.0, Real Player G2, Shockwave 7
Většina z toho je freeware, některé programy (např. všechny antiviry) jsou shareware. Každopádně je toho dost na to abyste si to okamžitě objednali protože to je BOMBA!
Contactel - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD jsem nenašel, ale dá se objednat telefonem na zelené lince 0800 101 800 (taky zadarmo) nebo se dá vzít osobně (taky zadarmo) u obchodních partnerů Contactelu (válí se jim někde na pultu, řeknete si o něj a oni vám ho dají.)

Solid Edge Origin * * * * (*) přišlo 29.10.2000

Na CD je CAD systém Solid-Edge, což je CAD zaměřený hlavně na kreslení součástek. No, není to špatný software, verze na CD umí i ukládat (pozor, ke spuštění potřebujete klíč, který vám krátce po objednání CD přijde emailem), čili je to plně funkční. Za peníze je nějaká verze "Origin Plus", která by měla umět něco navíc, nepodařilo se mi ale zjistit co. Taky vám bude asi chvíli trvat než si na ovládání zvyknete, je trochu netradiční. Na CD jsou i nějaké ty tutorialy, help, ukázkové soubory a další pomocné věci. Snad jedinou nevýhodou programu je to, že celkem dost zaplácá registr Windows.
Origin - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Časopis Reality * * * * (*) přišlo 19.7.2001

Přijde vám ukázkové číslo časopisu Reality. Časopis je v podstatě tvořen z větší části inzeráty typu prodám/koupím/vydražím/pronajmu dům/pozemek/prodejnu a z menší části články o stavbě, prodeji, údržbě nemovitostí a podobných věcech. Pro lidi "z oboru" to bude jistě zajímavé...
Reality online - stránka časopisu
Kniha Formulář na objednání časopisu

Window on the World, Window on the uk 2000 * * * * (*) přišlo 18.12.2000

Poštou přijdou dvě CD, Window on the World a Window on the uk 2000. Na prvním je nějaké to povídání o různých přírodních jevech, satelitech, atd .... Dalo by se říct výukové informační CD. Druhé CD je celkem podobné, obsahuje satelitní snímky (první sice taky, ale na tom prvním jich není 446 jako na druhém), ale není zaměřeno na celý svět, ale pouze na území Anglie. Myslím si, že obě CD jsou celkem kvalitní a určitě strojí za to si je objednat. Některé snímky mají rozlišení přes 10000x10000 pixelů
BNSC - stránka organizace
CD Formulář na objednání CD

The Times Higher * * * * (*) přišlo v květnu 2000

Po objednání vám přijde jedno číslo novin The Times Higher v angličtině - 56 stran zabývajících se především vědou a studiem - docela kvalitní čtení. Prvních 33 stran jsou různé články, posledních 23 stran tvoří inzeráty různých anglických firem co shánějí zaměstnance (může se hodit, v Anglii je větší plat ;-).
www.thesis.co.uk - stránka firmy
Kniha Formulář na objednání novin

Computer Zeitung * * * * (*) přišlo 28.11.2001

Přijde vám ukázkové číslo časopisu Computer Zeitung, což je týdeník (no, vypadá to spíš jako noviny ....) o počítačích a i informatice obecně. Celkem kvalitní počteníčko, akorát bych se měl naučit líp něměcky abych nemusel furt sahat po slovníku....
Computer Zeitung - stránka časopisu
Kniha Formulář na objednání časopisu

Probin - bezpečnostní technologie * * * * (*) přišlo 18.9.2001

CD obsahuje několik desítek dokumentů popisujících různé prostředky na ochranu proti odposlechu, monitorovací a odposlouchávací zařízení, zařízení na vyhledávání štěnic, centimetrové kamery, atd .... U některých prostředků jsou napsány i ceny a ty nepatří k nejlevnějším. Co bych CD vytknul je používání znaků s diakritikou v názvech souborů, díky čemuž jsem je musel číst přes jejich krátká jména a přes dos. Přitom by stačilo dát názvy akorát "bez hacku a carek"... Jinak je to celkem zajímavé CD, pokud se někdo angažuje v oboru odposlechu a boji proti odposlechu, tak ať si ho hned objedná
Probin - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

FiveStar Casino CD * * * * (*) přišlo 7.7.99

Na CD je zaplněno pouhých 7.5 MB. Po instalaci je možné hrát buď přes internet o peníze (nezkoušel jsem), nebo jen tak pro zábavu.
Na výběr je deset her - dvě varianty pokeru, videopoker, hrací automat, baccarat, craps, ruleta, blackjack a keno. Zpracování vlastních her je velice dobré, akorát mně naštvalo, že pravidla jsou k dispozici pouze na internetu. Myslím, že je mohli dát na CD, takhle tam zbylo asi 640 MB nevyužitého místa.
Nevýhoda je, že CD přijde asi až za čtvrt roku.
Five Star Casino - stránka kasina
CD Formulář na objednání CD

Virtual reality CD ROM guide to Texas * * * * (*) přišlo 18.11.98

Velice dobře udělaný průvodce Texasem. CD je plné informací, obrázků, animací a panoramatických pohledů (stojíte na místě a otáčíte se kolem dokola, můžete se dívat i nahoru a dolů. Docela zajímavý je např. pohled na U.S.S. Lexington)
Na CD jsou také docela dobré hříčky a znalostní testy o Texasu. Jedno z nejlepších CD v tomto seznamu.
Škoda, že přišlo až za čtyři týdny od objednání, ale stojí to opravdu za to.
Jako přehrávač videí je na CD přiložen Quicktime verze 2.1.2.
Navíc také přijde nádherný 288 stránkový barevný turistický průvodce (téměř bez reklam!) a je k němu přiložena velká mapa Texasu (92x84cm!!).
Stránka Texaské turistické divize(sorry, nevím, jak to líp přeložit)
CD Formulář na objednání CD

Volkswagen (mnoho CD) * * * * přišlo 5.11.2000

Poštou vám přijde několik CD (na objednávací stránce si můžete vybrat o které modely máte zájem) - Mně jich přišlo šest (zatím rekord v počtu CD v jedné zásilce) a to Lupo, Passat, New Beetle a Bora (prezentace aut, nicméně natolik obsáhlá že obsahuje i stručnou servisní příručku a návod k použití včetně popisu všech kontrolek na palubní desce. Prezentace jsou velice hezké, nicméně jsou německy, takže kdo neumí něměcky tak může leda tak koukat na obrázky ...) a potom navíc 2 CD Kid's box na kterém by měly být hry pro děti a One before the next, jejich obsah ovšem zůstává pro mě záhadou neboť díky mému vadnému motherboardu mi nefunguje DirectX které to vyžaduje (po 5 vteřinách se mi zasekne počítač). Takže se nechte překvapit ;-)
Volkswagen - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Časopis Tour * * * * přišlo 6.5.2002

Přijde vám ukázkové číslo poměrně tlustého a barevného časopisu v němčině. Časopis je o kolech a to o silničních, o kolech horských nebo trekingových tam není prakticky nic. Celkem 160 stránek čtení v němčině. Pokud umíte něměcky, tak to stojí za to.
Stránka nakladatelství
Kniha Formulář na objednání časopisu

RAKO * * * * přišlo 11.8.2000

Na CD je celkem slušně (až na jednu její část nazvanou "Dům snů" kde nefunguje ovládání a na obrazovce se zobrazují nějaké podivnosti ... mají tam nějakou chybku) udělaná prezentace firmy (hromady dlaždiček ;-) ve čtyřech jazycích (česky, rusky, anglicky a německy). Pak je tam instalace IE 5 v české a anglické verzi a vcelku zajímavý přehrávač SysTrayPlay, který vám během prohlížení prezentace bude pouštět hudbu, nicméně lze ho spustit i samostatně a dát do jeho playlistu jiné MP3... Taky je tam adresář s texturami jejich dlaždiček v mnoha formátech a velikostech, takže pokud děláte v něčem 3D a potřebujete textury dlaždiček tak na CD je najdete. Myslím, že firmě se tohle CD docela povedlo.
RAKO - Stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Časopisy Podnikání v praxi a Profesionál * * * * přišlo 17.4.2003

Poštou přijdou v obálce oba dva časopisy (plus je tam přiložen ještě navíc katalog svítidel), jak název jistě napovídá, obsahují informace užitečné hlavně pro podnikatele (v časopise profesionál bylo např. několik návodů, jak lze vhodným vedením účetnictví ušetřit na daních - a hlavně o účetnictví a daních ten časopis také je). No a náplň toho druhého časopisu je poměrně podobná ....
Mladá Fronta - stránka nakladatelství
Kniha Formulář na objednání časopisů

Arthur S. Maxwell - Your Bible and You * * * * přišlo v únoru 99

Vcelku podařená 250-stránková kniha o bibli. Tady nejde o žádný reklamní materiál, ale o plnohodnotnou knihu. Její autor napsal již 112 knih a je vidět, že má zkušenosti.
Kniha je vlastně výkladem bible - odpovídá na různé otázky (Např. kapitoly What is the bible?,What about smoking and drugs? a What happens when someone dies?)
Zajímavé je, že mi přišlo už čtyřicáté vydání knihy a na obálce bylo napsáno, že se téhle knihy vytisklo 2 000 000 kusů. Ani se nedivím, že je o ni takový zájem, když je zadarmo. Doporučuji všem.
Bibleinfo.com - stránka organizace
Kniha Formulář na objednání knihy

The New Testament - Recovery Version * * * * přišlo 28.3.2001

Tak toto je další z řady náboženské literatury, ale narozdíl od ostatních 'tenkých' knížek je tohle celý Nový Zákon z Bible (přeložený do angličtiny) a s poznámkami pod čarou a odkazy (jako odkazy v html, až na to, že příslušnou stranu a odstavec musíte nalistovat ručně ;-) a je ze všech těchto knížek (různých biblí) zdaleka nejlepší. Dohromady má asi tak 1350 stran.
Rhema Inc. - stránka organizace
Kniha Formulář na objednání Bible

Pohoda 4 Start * * * * přišlo 12.6.2000

Na CD je demoverze programu pro účetnictví, ve které podle programu "m__ete bezplatn_ ú_tovat po dobu 90 dn_" a pak je tam demoverze Prodict (slovník) a Winlex (sbírka zákonů) - v obou dvou programech jsou texty jejich databáze natolik zkrácewné, že jsou prakticky nanic. Pohoda je vcelku povedený program, ale musím mu vytknout že místo českých znaků zobrazuje divné paznaky nebo podtržítka, a to i přesto, že mám ve svých windows češtinu nainstalovanou. Nevím jak by se tyhle paznaky líbily třeba finančnímu úřadu až od vás dostane takové daňové přiznání.
Stormware - Stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Unicenter TNG Framework Version 2.2 * * * * přišlo 24.6. 99

V kvalitním papírovém obalu se nacházejí dvě cédéčka. Na prvním z nich je DirectX 5.0 a velice pěkná prezentace (Unicenter TNG Visual Tour), spousty obrázků a animací, vše je dobře ozvučeno. Asi jedna z nejlepších prezentací, co je k dostání zadarmo...
Na druhém CD je vlastní program Unicenter TNG Framework. Měl by to být poměrně inteligentní a složitý program pro správu sítě. Na CD ve verzi pro několik verzí Unixu, Solaris, HP-UX, AS/400, Netware, Windows NT a asi deset dalších operačních systémů. Bohužel, instalace na moje Win95 se mi nepovedla (nejsou to NTčka a navíc nemám síť) Je tam ještě asi 30 MB dokumentace (Word97, HLP) a je k tomu i Word97 viewer. Co jsem tak zkoumal licenční podmínky a dokumentaci, tak jsem zjistil že ten software je nejspíš PLNÁ verze a že ten, kdo zaplatí a zaregistruje se, tak dostane "pouze" technickou podporu a extra informace. Silně doporučuji tohle CD pro správce sítě.
Computer Associates - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

William Hill Casino * * * * přišlo 16.11.2000

Po instalaci (můžete si vybrat jen některé hry, já osobně nainstaloval všechno) si můžete vybrat jestli budete hrát jen pro zábavu nebo o peníze. Casino je vidět z celkem zajímavého a hezkého (bohužel ne moc přehledného) panoramatického 3D pohledu. Hry jsou pěkné, ale za chvíli vám z toho hučení, pískání a pípání půjde hlava kolem - zvuky jsou příšerné ... Na CD naleznete kromě samotných her i instalaci IE4 a directX 6 (taky tam mohli dát novější verze...).
William Hill Casino - stránka kasina
CD Formulář na objednání CD

SunSolutions CD * * * * přišlo 7.6.2001

DvojCD v poměrně netradičním papírovém obalu obsahuje kolekci různých programů (většina z nich více či méně souvisí s Javou - různá vývojová prostředí, debuggery, optimalizátory, ale je tu třeba i vyhledávač od altavisty). Pokud programujete v Javě, tak pro vás může být tohle CD poměrně užitečné. Pokud si objednáte jedno, tak vám budou chodit pravidelně nové verze tohoto CD (asi tak jednou za čtvrt roku)
Sun Microsystems - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Kaleidagraph * * * * přišlo 20.9.2000

Na cd jsou dvě věci. Acrobat Reader a Kaleidagraph. Acrobat reader jistě znáte, o tom se tu nebudu rozepisovat. Kaleidagraph je program na zpracování dat, vzhledem připomíná Excel, ale má lepší výběr funkcí (holt Excel je pro kancelářské krysy, tohle je spíš pro lidi kteří zpracovávají hromadně data). Celkem dobrý program, umožňuje i import tabulek z Excelu. Neumožňuje bohužel ukládání a nepodařilo se mi přimět ho zobrazovat české znaky s diakritikou.
Synergy software - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Diamond Club Casino * * * * přišlo 8.10.2000

Hry na CD jsou velice podobné (prakticky stejné, Ruleta, Poker, Craps, atd ...) jako u FiveStar Casino, liší se jen v drobnostech (jako třeba to, že na úvodním menu je takové hnusná postavička se zeleným obličejem (no uvidíte sami). Jinak ty hry jsou celkem slušné, hrát se dá přes internet o peníze a samozřejmě i jen pro zábavu.
Diamond Club Casino - stránka kasina
CD Formulář na objednání CD

HP Cleaning Kit * * * (*) přišlo 4.7.2000

Poštou vám přijde malý balíček, v něm je pět čistících papírů na hlavy tiskárny, CD s programem na číštění ve čtyřech jazycích (čeština mezi nimi není) a "účet" na nula dolarů, který je rozepsán na několik položek po nula dolarech - sleva, daň, poštovné ... ;-) Na každém papíru v sadě jsou dva čistící proužky (když jsem to zkoušel na své jehličkové vykopávce tak jsem musel nejdřív papír o centimetr ustřihnout načež mě program odmítnul s tím, že moje tiskárna není HP - no ale stačí vytisknout dokument se dvěmi svislými tečkovanými čarami na okrajích a hlava zaručeně přejede přes ty čistící proužky, což můžete ještě několikrát zopakovat. I když u mojí tiskárny jsem musel papíru trochu pomoct (je tlustší) a polovina sedmileté špíny nakonec skončila na mých prstech místo na papíře. Pokud máte ale tiskárnu Hewlet Packard tak vám to půjde asi bez problémů)
Hewlett Packard - stránka firmy
Misc Formulář na objednání čistící sady

IE 5.5 * * * (*) přišlo 6.9.2000

Na cd je Internet Explorer 5.5 v anglické verzi, nějaký program Můjobchod (nefunkční, zřejmě jde o nějakou betaverzi, pořád má divné hlášky jako třeba "6.9.2000 is not a valid date" apod.), Media Player 7, Office 2000 Service Release 1a, Office 97 Service Release 2b, Windows 2000 Service Pack 1 a Windows NT 4.0 Service Pack 6a. Momentálně je k dispozici pouze anglická verze (tu co jsem dostal já - software je anglický, ale popisky jsou české) ale slibují i českou verzi. Uvidíme.
Atlas - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

ANT-20 Presentation CD * * * (*) přišlo 16.11.2000

Na CD je prezentace jejich výrobků na testování a monitorování kvality sítě - celkem slušné, kromě prezentace je tam i dokumentace, demo software (skutečně jen demo, bez jejich speciálního hardwaru vám bude k ničemu) a pak instalace Acrobat Readeru, Internet Exploreru a DirectX. Na jejich webu je možné objednat více různých CD, tohle je jedno z nich.
Acterna - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Volný - Free internet * * * (*) přišlo 14.7.2000

Tahle firma přišla jako první s nabídkou internetu zadarmo a stejně jako obě ostatní firmy dodává zdarma instalační CD, na kterém je IE 5 v české a anglické verzí, VOL Ticker (program na kontrolu emailových účtů a čtení novinek), GRICdial (jakýsi program na vytáčení čísel po modemu) a IronWare FTPort klient. Docela zajímavé je to, že to není obyčejné CD, ale takové malé (osmicentimetrové, vejde se do kapsy ;-) Jediné, co bych tomu mohl vytknout bylo to, že mi to přišlo poměrně dlouho po objednání.
Volný - Stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Katalog CK Fischer * * * (*) přišlo 9.5.2000

Pár dní po objednání přišlo upozornění, že na poště mám balík. Poté, co jsem si ho dotáhl domů (skoro 3 kila) a rozbalil tak mě čekalo milé překvapení: Několik velice kvalitních katalogů CK Fischer s barevnými fotografiemi, ten největší má skoro 700 stránek. Výhoda je, že si můžete ve formuláři vybrat, které katalogy chcete. U toho největšího je sice napsáno že ho neposílají na pražské adresy, ale vidím že to zjevně není pravda (mně přišel). Super, stojí to za to, ale než to objednáte, tak myslete na naše lesy (jsou to 3 kila papíru) a na svoje záda (až to budete vláčet z pošty).
CK Fischer - stránka firmy
Kniha Formulář na objednání katalogu

Sibelius * * * (*) přišlo 11.4.2001

Na CD je demoverze programu Sibelius - to je program na editaci notové osnovy - a jeho prezentace. Má celkem propracované možnosti, můžete nahrávat z MIDI klávesnice, importovat noty z MIDI souboru anebo noty psát pomocí myši a klávesnice (což je celkem dobře udělané). Akorát to má jeden háček, a to že program je save-disabled, čili nelze vaše výtvory ukládat.
Sibelius - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

JAZZ thing * * * (*) přišlo 28.11.2001

Přijde celkem dobrý německy psaný časopis (poměrně tlustý, 128 stránek časopis a 56 příloha) o jazzové hudbě. Škoda, že neumím líp německy, hned by se to četlo lépe...
Jazz thing - stránka časopisu
Kniha Formulář na objednání časopisu

AMD Processor technical documents * * * (*) přišlo 7.7.2001

Příjde vám jedno CD, které se sestává z větší části z různých PDF dokumentů (některé více, některé méně zajímavé) o procesorech AMD od Am486 až po nejnovější Athlony a Durony. Možná by se tam dalo najít i pár věcí co by zaujalo overclockery (aneb ať žije přetaktovaný Duron) Při objednávání do jedné z kolonek dole ve formuláři zadejte 21860 (číslo tohoto CD).
AMD - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

KelWin CD * * * (*) přišlo 29.3.2002

KelWin je ekonomický software pod Windows, na CD je jeho demoverze. Celkem rozsáhlý systém, i když poněkud pomalý. Spolu s CD dostanete malý, asi 40 stránkový manuálek k programu, to celé v hezké obálce. Na CD jsou také další užitečné programy: Internet Explorer 5, WordView 97, GhostView 3.4 ...
Keloc - stránka firmy
CD Objednání CD: Emailem Do žádosti o CD napište svoji poštovní adresu

Průvodci Best Western * * * (*) přišlo 11.6. 1999

Výhoda firmy je, že má pobočku někde ve Vídni, takže objednané věci přijdou celkem rychle. K objednání je celkem něco přes 30 map. Já jsem jich objednal asi 25 a přibližně za týden přišel velký balík. Pochybuju, že by se to pošťačce podařilo nacpat do schránky, takže vám to asi nechá u sousedů. Mě jich přišlo jen devět a dopis, že se omlouvají, že to ostatní nemají. Takže když budete objednávat, tak toho klidně objednejte víc, pošlou toho stejně jenom polovinu.
Po rozbalení balíku tam byly mapy Kalifornie a Nevady (obě dvě docela hezké), průvodce po Kalifornii, Hawaii & Nevadě, pak tři seznamy hotelů (Austrálie, Amerika a Evropa + Asie + Afrika) Společnost má hotely dokonce i v čechách (chtějí až 7000 za noc) a jeden má i na slovensku (tam pouze za marky) Australský seznam je bez map, v ostatních jsou mapy (je to použitelné i jakou autoatlas, i když ne zrovna moc podrobný). Docela jsem se pobavil při pohledu na českou mapu: Prahou protéká řeka Vitava, naše republika se jmenuje "Ceskezemé", Břeclav je Brečlav, atd... Pak tam ještě jsou tři letáčky nevalné úrovně a to je všechno. Jinak ty mapy jsou docela kvalitní, doporučuji všem.
Best Western - WWW stránka
Kniha Formulář na objednání průvodců.

E.G.White - The Great Controversy between Christ and Satan * * * (*) přišlo v dubnu 1999

Docela tlustá kniha náboženského charakteru. Má 422 stran a kromě povídání o bibli, Ježíšovi, Satanovi a podobných tématech obsahuje taky obrázky, a historické mapy (třeba obsazení Jeruzaléma). Bohužel přišla v obyčejné obálce a česká pošta mi na ni udělala oslí rohy.
Present Truth - stránka organizace
Kniha Formulář na objednání knihy.

Illinois Travel Guide * * * (*) přišlo květen 2000

Poštou přijde téměř dvousetstránkový průvodce. Vcelku zdařilý, je tam seznam turistických atrakcí, měst, ubytování, atd ... a je tam taky poměrně dost barevných fotografií. Uvnitř je taky čtyřstánková automapa Illinois (Formát A2). Spolu s ním lze také objedbat průvodce po Chicagu (i když mně dorazil trochu zmuchlaný, možná to bude z toho jak se naštvaná listonoška snažila nacpat to do schránky zhruba k dalším třem průvodcům co ten den přišly z Worldwide Brochures). Průvodce po Chicagu má asi sto stránek a jeho hlavní část se sestává ze seznamu restaurací, obchodů, hotelů, nočních klubů, atd ...
Illinois - stránka státu
Kniha Formulář na objednání průvodce

FIRO-tour katalog * * * (*) přišlo 23.5.2001

Na stránce si lze objednat celkem čtyři různé katalogy této cestovní kanceláře. Konkrétně jde o Poznávací zájezdy, Pobytové zájezdy, Daleké cesty a Českou a Slovenskou Republiku (která je mimochodem asi tak 10 krát tenčí než ostatní tři katalogy. Je vidět že téhle cestovní kanceláři na naší zemi moc nezáleží ;-) Jinak grafická úpravba katalogů je celkem slušná, fotky jsou také velice kvalitní ... Takže můžu slintat nad exotickými místy, kam se já asi jen tak nevydám, protože na to nemám ;-)
FIRO-tour - stránka cestovní kanceláře
Kniha Formulář na objednání Katalogu

Průvodce po Connecticutu * * * (*) přišlo v dubnu 2000

Po velice povedeném průvodci po Texasu a dalších průvodcích, jako například po Havaji, San Carolině, Santa Fe, atd ... je tu další kousek. Katalog je na dobré úrovni, je barevný a je u něj přiložena mapa a jakýsi kalendář. Mapa sice není tak velká jako u Texasu (má "jenom" 90x60 cm), ale je poměrně kvalitní a v průvodce je sice trochu více reklam než je zdrávo, ale myslím, že jde o kvalitní kousek který zasluhuje objednání.
Connecticut - stránka státu
Kniha Formulář na objednání průvodce

Podvojné účetnictví STEREO * * * (*) přišlo 4.2.2001

Na CD (přijde v krabičce spolu s krátkým manuálem a nějakými letáčky) je demoverze podvojného účetnictví STEREO (měla by být nějak omezená časovým rozpětím, ale zatím jsem nepřišel na to jak přesně je to omezené) Celá aplikace běží v textovém režimu, poradí si i s tím, že třeba u sebe mám nastaven nestandardní režim 90x30 (až na to rozhozené pozadí). Bohužel ovládání je poněkud nepřehledné .... Na CD je navíc ješte ceník a jakýsi tiskový manažer pro PC Fand
Ježek software - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Efekt - prací prášek zadarmo * * * (*) přišlo 21.3.2001

Tak to tu ještě nebylo - můžete si objednat 600 gramů pracího prášku zadarmo. V praxi přijde balík obsahující katalog a čtyři malé pytlíčky s různými druhy pracího prášku (dohromady to dá těch 600 gramů a jen tak mimochodem, strašně voní po citrónech. Skoro bych až řekl že strašně páchne...) Kvalitu prášku jsem zatím netestoval, hromada špinavého prádla ještě není dostatečně velká ....
Efekt - stránka firmy
Misc Formulář na objednání pracího prášku

Chem Prep Trial CD * * * přišlo 2.8.99

Cd přišlo v obálce, která byla zároveň obalem CD. Na CD je velká databáze článků z přibližně stovky odborných časopisů o chemii z celého světa. Databáze má cca 115 Mb (5% plné verze), jsou v ní články, popisy chemických reakcí s obrázky, atd... Je tam i celkem solidní vyhledávač, může vyhledávat fulltextově, nebo je tam dokonce možné nakreslit reakci a ono by to mělo najít všechny články o ní. Dalších 35 Mb zabírá obslužný program, dokumetace, tutorial a Adobe Acrobat Reader. Doporučuji hlavně chemikům.
Institute for Scientific Information - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Marketing & Media * * * přišlo 25.7.2000

Ukázkové číslo tohohle týdeníku dorazilo po delší době (asi 6 týdnů) Časopis má 32 stránek a je docela dobře graficky upraven. Tématicky pojednává hlavně o reklamě a souvisejících věcech (marketing, atd ...), takže jestli vás to téma zajímá tak si ho objednejte.
Marketing & Media - stránka časopisu
Kniha Objednat se dá telefonem na zelené lince 0800 11 00 22 (volání je zadarmo) Požádáte o ukázkové číslo zdarma a nadiktujete jim adresu.

Morrison Cross Financial Investments Ltd. * * * přišlo v ... no ono to chodí furt

Jakmile si tohlento objednáte tak vám začne chodit (tak jednou za 4 až 14 dní) jejich zpravodaj Wall Street Insider (už mi to chodí pár měsíců, a nezdá se, že by to nějak chtělo přestat). Obsahuje různé informace, hlavně o akciích a čas od času přijde i nějaká větší příručka, třeba stručný návod jak investovat na burze nebo proč si zařizovat firmu v daňových rájích a jak na to, atd...
Není to špatné .. jsou tam např. tipy do jakých akcií investovat (samozřejmě tipy na americké akcie ... jelikož je to americká firma)
Morrison Cross - stránka firmy
Kniha Formulář na objednání zpravodaje

Casino Dynasty * * * přišlo 16.8.2000

Po instalaci (je možné si vybrat z 11 jazykových verzí, čeština mezi nimi bohužel není) je možné buď hrát přes internet o peníze (to bych raději nezkoušel), nebo jen tak pro zábavu (to je zadarmo).
Na výběr je deset her - dvě varianty pokeru, videopoker, tři varianty hracích automatů, craps, ruleta, blackjack, baccarat, keno, "Let it ride", "Chuck-a-luck" - a přechází se mezi nimi v "3D prostředí". Silně mi připomíná 3D engine ze stařičké hru Wolfenstein, akorát s hnusnějšími texturami. Zpracování her celkem ujde, k dispozici jsou i pravidla. Ty hry mi silně připomínají (přesněji řečeno, jsou prakticky stejné) hry na CD od Casina Cyberthrill (to je to kasino které podvádělo a nakonec zkrachovalo)
Musím říct, že hry na CD od jiných kasin mi přijdou mnohem lepší.
Casino Dynasty - stránka kasina
CD Formulář na objednání CD

Tracer Summit Solutions * * * přišlo 1.12.2000

Na cd je prezentace firmy zabývající se vzduchotechnikou. V zásadě 90% prezentace tvoří videa. Zajímavé, ale asi málokdo se na ty videa bude dívat více než jednou...
Trane - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

UIR-ADR * * * přišlo 16.11.2000

Na CD je územně identifikační registr adres České Republiky (v podstatě je tam adresa každého domu v téhle zemi). Data jsou na CD ve formátech Oracle (200 Mb po rozbalení), FoxPro (370 Mb), Dbase III (447 Mb) a Microsoft SQL (760 Mb) - vyberete si ten, který se vám hodí. Je tam i prohlížeč Foxpro a Microsoft SQL včetně SQL serveru. Užitečné spíše pro firmy ...
Stránka ministerstva práce a sociálních věcí
CD Formulář na objednání CD

Časopis Fondshop * * * přišlo 6.5.2002

Do rukou se vám dostane ukázkové číslo tenkého (30 stránek) časopisu. časopis ze zabývá akciovými trhy a především fondy (jak se dá z jeho názvu tušit). Pokud někdo investuje do fondů, tak by se mu informace z tohohle časopisu mohly hodit ....
Moneco - stránka firmy
Kniha Formulář na objednání časopisu

ALFA CD * * * přišlo 5.2.2002

Alfa CD je daňový, účetní a právní poradce, tedy v podstatě celkem užitečná databáze zákonů, i když oproti plné verzi jsou texty zkráceny. Bohužel instalace se nezdařila, neboť jsem ze svého počítače kompletně odstrannil veškerou podporu ActiveX a Scriptingu v Internet Exploreru (ano, to je to, čím se šíří viry). Této podpory se to vehementně dožadovalo a já jsem se nakonec dočkal pouze hlášek o nepovedených pokusech o vytvoření ActiveX objektu, apod. Technické zpracování teda nic-moc... Na CD jsou také další užitečné programy a to Odpisy majetku (což je tabulka v excelu s hromadou maker), Svátky a výročí (celkem milý a hezky vypadající kalendář), potom Clawin (celní sazebník) a Stereo daňová kancelář
SoftBooks - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Las Vegas Casino CD * * * přišlo 1.5.2001

Vcelku průměrné CD obsahující kasino hry (ruletu, poker, atd ...). Celkem zajímavé je, že CD obsahuje tyhle hry od čtyřech různých kasin (a jsou prakticky stejné, tedy až na logo příslušného kasina ;-) Hry nevypúadají špatně, lze je hrát i ofline bez připojení na internet jen tak pro zábavu, ale co se týče CD posílaných zadarmo různými kasiny - viděl jsem i lepší (například Casino of the Kings)
Las Vegas at Home - stránka kasina
CD Formulář na objednání CD

Katalog Smith & Wesson * * * přišlo 17.4.2003

Katalog známé zbrojířské firmy, kde jsou ... pozor, překvapení ... hlavně zbraně ;-) Většinu katalogu tvoří pistole a revolvery, ačkoliv jsem byl tak trochu překvapen, když jsem tam našel třeba i horská kola Smith & Wesson. Katalog je hezký a barevný a pokud jste přiznivci palebného arzenálu, který tahle firma vyrábí, tak si katalog určitě objednejte.
Smith & Wesson - stránka firmy
Kniha Formulář na objednání katalogu

CD NATO 2000 * * * přišlo 24.7.2002

Přijde vám CD s prezentací organizace NATO - je zde několik textů a videí, pojednávajících o založení nato a jeho současné činnosti. Pokud se chcete dozvědět něco o NATO tak je to zajímavé CD, i když ovládání prezentace je poněkud ujeté. Na webu lze kromě tohoto CD objednat i různé publikace zdarma.
NATO - stránka organizace
CD Formulář na objednání CD

Metal-Is * * * přišlo 6.9.2000

Na cd je asi dvacetiminutové video (rozhovor se skupinou Iron Maiden a záběry z jejich vystoupení), pak je tam 7 jejich písniček ve formátu SAF (jakési Secure Audio Files) Když jsem se je pokoušel přehrát přehrávačem RioPort, který je na CD tak mi to pořád hlásilo chybu, že se nemůže připojit na server InterRights. Zajímavé je, že to samé mi to hlásilo i když jsem to zkusil později a byl jsem zrovna připojený na Internet. Divné. No ale třeba budete mít větší štěstí a třeba tu muziku uslyšíte.
Metal-Is - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

ARM Technical publications * * * přišlo 20.5.2004

Na CD je hromada technické dokumentace k procesorům (a nejen procesorům), co vyrábí firma ARM. Dokumetace je ve formátu PDF, jsou tma popsány instrukční sada procesorů, zapojení, assembler, atd ... pokud máte co do činění s výrobky této firmy (nebo píšete jako zápočťák emulátor ARMu :-), bude pro vás CD užitečné, v opačném případě vám bude k ničemu.
ARM - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

NASSO - CD s realizacemi * * * přišlo 12.10.2004

CD od firmy, která se zabývá zařizováním interiéru, na CD je její prezentace. Najdete zde hromadu obrázků zařízených interiérů i jednotlivých kusů nábytku, takže pokud si zařizujete byt nebo kancelář, tak pro vás může být tohle CD zajímavou inspirací a doporučuji pak si ho objednat a prohlédnout. Firma dokonce nabízí na svých stránkách 3D návrh pokoje zdarma ...
NASSO - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Worldonline * * (*) přišlo únor 2000

Tak tahle firma poskytuje připojení na internet zadarmo (no, zadarmo, platíte "pouze" Telecomu telefonní poplatky) Obsah CD je poměrně jednoduchý: Microsoft Internet Explorer 4.0 a 5.0 jak v české tak v anglické verzi. Je celkem škoda že tam nedali i Netscapa, když je na CD zaplněno asi jen 200 Mb místa (tím mě teda dost naštvali). Pak tam jsou nějaké informace jak se připojit k internetu zadarmo, jak nastavit modem, atd...
WorldOnline - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD jsem nenašel, ale dá se objednat telefonem na zelené lince 0800 184 184 (taky zadarmo)

Eckankar - Ancient Wisdom for Today * * (*) přišlo v lednu 2000

V zásadě jde o náboženskou knížečku kapesního formátu o cca 130 stranách církve (nebo spíš sekty, oficiálně "nonprofit religious organization") Eckankar. Přiloženy jsou samozřejmě propagační letáky typu "Jak nám posílat peníze", "Kolik musíš darovat aby jsi se stal členem", "Jaké knihy si lze objednat a kolik nám musíš darovat abychom ti je poslali (Afričané, Mexičané a ostatní chudší země to mají levnější ;-)". Posledních deset stran knihy vypadá podobně jako ty letáky. V knížce se píše o učení této církve (sekty) a bohu a o tom kdo tohle založil, kdo to řídí, atd... Zajímavé je, že tahle knížka, kterou lze objednat na webu zadarmo tak ji ve svých materiálech nabízejí za 5 dolarů. Divné.
Eckankar - stránka organizace
Kniha Formulář na objednání knihy

South Carolina Travel Guide * * (*) přišlo 26.3.1999

Barevný, 140 stránkový průvodce po Jižní Karolíně. Je k němu přiložena silniční mapa Jižní Karolíny, ta moc zajímavá není, ale průvodce je celkem hezký a reklam tam je taky celkem málo. No a když je to zadarmo...
South Carolina - WWW stránka
Kniha Formulář na objednání průvodce.

Phoenix Controls * * (*) přišlo 21.7.2000

V poměrně hodně velké obálce přijde jedna videokazeta (délka 5 minut) kde ukazují kolik kouře uniká z digestoře v závislosti na rychlosti jejího odvětrávání a k tomu tlusté desky plné informačních brožurek a letáků (celkem slušně zpracované) které popisují kompletní sortiment firmy Phoenix Controls - zabývá se vzduchotechnikou.
Phoenix Controls - stránka firmy
Misc Formulář na objednání videokazety

Allegro CL verze 5.0 Lite CD * * (*) přišlo 1.4.99

Na CD je Allegro CL 5.0 Lite, což je kompilátor programovacího jazyka Common Lisp. Lispu bohužel nerozumím, ale co jsem koukal, tak je to funkční verze, ale oproti ostré verzi má řadu omezení (asi jako různé shareware programy).
Je tam ještě GNU Emacs 20.3 - editor známý z Unixu nebo Linuxu, ve verzi pro Win 95/98/NT. Ten je freeware (na CD jsou k němu i zdrojáky v GNU C++) a má docela dost funkcí (Porovnávání souborů, adresářů, několik druhů vyhledávání, Mailer, podpora FTP...). Možná až moc, mě dělalo potíže se v nich orientovat.
Takže pokud umíte Lisp, nebo pokud potřebujete Emacs a nechcete to stahovat z Internetu, tak si CD objednejte.
Franz Inc. - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Časopis Fondshop + letáky * * (*) přišlo 6.5.2002

Zde vám přijde kromě časopisu FondShop i sada cca deseti letáků s informacemi o různých fondech.
www.fondmarket.cz - stránka firmy
Kniha Formulář na objednání tiskovin

Santa Fe - The official 1999 Visitors Guide * * (*) přišlo 26.3.1999

Barevný, devadesátistránkový průvodce městem Santa Fe. Přijde v docela hezké obálce. Je docela hezký, i když je tam podle mně přiliš reklam (cca polovina objemu průvodce je zaplněna reklamou). Najdete tam i plány festivalů, akcí, seznam restaurací, nějaké to povídání o historii a o památkách Santa Fe, atd... Normální turistický průvodce.
Santa Fe - stránka města
Kniha Formulář na objednání průvodce.

Digitální reklamní teploměry * * (*) přišlo 18.9.2001

Poštou přijde menší třicetistránková příručka. V ní je seznam reklamních digitálních teploměrů téhle firmy v ČR a k tomu pár informací, jako kolik lidí kolem nich projede, kolik to stojí, atd ....
Dirtecho - stránka firmy
Kniha Formulář na objednání katalogu

Katalog Quelle * * (*) přišlo 6.9.2000

Poštou přijde katalog ve formátu A5, má asi 160 stran. Většinu katalogu tvoří oblečení, ale je tam i pár stránek věnovaných jinému sortimentu...
Quelle - stránka firmy
Kniha Formulář na objednání katalogu

Katalog CK Poznání * * (*) přišlo v dubnu 2000

Poštou přišel pár dní po objednání hezký barevný katalog . Vcelku povedený, je v něm i dost barecných fotografií, i když pořád je to jenom barevný katalog .... Zajímavé je, že je oboustranný - z jedné strany 13 a z druhé strany 31 stránek.
CK Poznání - stránka firmy
Kniha Formulář na objednání katalogu

Móda Plus * * (*) přišlo 24.10.2000

Přijde vám 80 stránkový katalog ve formátu A4 od firmy Móda Plus, což je nejspíš pobočka nebo dceřinná společnost Quelle (Quelle taky posíla katalog zadarmo). Naprostou většinu katalogu tvoří oblečení... Dostanete s ním i jakýsi kupón na slevu 100 korun, nicméně zadarmo si za něj nic nepořídíte, poštovné je 65 a za 35 korun tam nic nemají :-(
Móda Plus - stránka firmy
Kniha Formulář na objednání katalogu

DigitalDeuce Casino * * (*) přišlo 6.6.2000

Na CD je celkem slušná sbírka různých her z kasina (něco jako Five Star Casino) Zpracování her je o trochu lepší než u Five Star Casina, můžete hrát o peníze i jen tak pro zábavu, nicméně CD má jednu obrovskou nevýhodu: I když hrajete jen pro zábavu, tak program trvá na připojení k internetu a nějaké podivné registraci. A abych kvůli tomu sponzoroval telecom, tak to se mi nechce. Ale pokud jste na pevné lince tak vám to bude asi jedno.
DigitalDeuce - Stránka kasina
CD Formulář na objednání CD

The Dialog Corporation - OnDisc Discovery * * (*) přišlo 24.10.2000

Na cd je vzorek z databáze OnDisc Discovery - v podstatě jde o databázi ekonomického charakteru (analýzy firem, různé články o firmách). Problém je v tom, že na CD je příliš malý vzorek z databáze aby to bylo nějak použitelné
The Dialog Corporation - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Sound Doctrine - The Offense * * přišlo 15.2.99

Dobrá věc je, že CD přijde v plastikovém obalu. Nejzajímavější na tom ale je, že do jednoho klasického plastového obalu nacpali ty cédéčka ČTYŘI a to ještě vypálené (hamouni, kdyby tak poslali čtyři obaly... -). Na tom prvním je celý website Sound Doctrine, potom je tam 83 dokumentů v PDF formátu (např. "Aliens, UFOs and the Last days", "Anal sex and Jesus" a "Sexual Immortality") a konečně je tam cca 640 MB digitalizovaných zvuků ve formátu ASF, což je v podstatě obyčejná přejmenovaná MP3, zkompresovaná na nejnižší možnou kvalitu (mono, 8KHz) - však taky ten hlas zní, jako by chrochtal do trubky. Při použité kompresi je to vlastně 5360 minut zvuku v 70 souborech (nejkratší z nich je něco přes půl hodinky). Když to všechno nacpete ve Winampu do playlistu, tak vám bude počítač bude kecat nonstop skoro ČTYŘI dny :-). Normálně tyhle věci rozesílají na kazetách (takže na jednom CD je obsah několika desítek kazet, ovšem v poněkud horší kvalitě) Poukud se někdo zajímá o náboženskou tématiku (nebo je lovcem kuriozit), tak doporučuju. Ze softwaru je tam Adobe Acrobat Reader 3.02 a Microsoft Netshow player.
Na CD je také napsané, že tam jsou i nějaké screensavery, ale já jsem teda žádné nenašel. Ty zbylá tři CD co byly v obalu jsou Audio CD ("Insanity in the Church", "Let your Lifeboat go" a "Once Saved Plus" - samé kecání, muzika skoro žádná, no ale co byste čekali?)
Jinak u této organizace si můžete kromě cédéček objednat také několik stovek audiokazet a knih (já jsem zatím kromě těch čtyřech CD dostal i čtyři audiokazety - jestli si někdo objedná úplně všechno, tak je docela machr...)
Sound Doctrine - stránka organizace
CD Formulář na objednání CD

Business Intelligence from Cognos * * přišlo 8.1.99

První, co mě zaujalo, bylo to, že CD přišlo v hezkém plastikovém obalu, vycpané poštovní obálce a byly k němu přiloženy dvě knihy, každá po přibližně 130 stránkách (The Multidimensional Manager a The Multidimensional Organization). Druhá věc, co mě na CD zaujala, je asi 420 Mb Avíček, ze kterých se však vyklubaly až asi na dvě vyjímky samé kecající ksichty :-(.
Prezentace na CD (zbylých 200 Mb) mě moc nezaujala - skládá se hlavně z oněch Avíček a asi 120 Mb zvuků (digitalizované kecání), textu je tam minimum.
Bohužel, to je asi tak všechno, protože na CD už je pouze Video for Windows 1.1 a Indeo Video 4.11.15.86.
Cognos - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Plakát "Africa's Health" * * přišlo 14.7.2000

Poté co se prokousáte k formuláři (na stránce budete přinuceni absolvovat (nebo rychle odklikat ;-) krátkou "přednášku") tak si můžete objednat plakát (o velikosti přibližně A3) pojednávající o zdravotní situaci v Africe (Mno, nejsou na tom nejlíp, třeba v Zimbabwe a Botswaně má přes 25% obyvatel AIDS, jinde zas nemají pitnou vodu nebo jídlo nebo je kosí malárie ... no ještě že tam nebydlím) Docela zajímavé počteníčko, ale na druhou stranu nic světoborného.
APIC - stránka organizace
Misc Formulář na objednání plakátu

The Islads of Aloha * * přišlo v dubnu 1999

Barevný, 100 stránkový průvodce po havajských ostrovech. Je docela hezký, jsou v něm i malé mapy havajských ostrovů, ale je tam docela dost reklam.
Havaj - WWW stránka
Kniha Formulář na objednání průvodce.

Sounddoctrine (mnoho věcí) * *

Docela zajímavá organizace. Na své nabídce má skoro 300 položek, většina z nich jsou audiokazety (těch je 240, já z nich mám doma čtyři a jsou na nich jakési náboženské eseje či co), ale je tam i jedenáct knih (ty jsem zatím neobjednával), dvě neidentifikovatelné věci (asi to budou taky knihy) a také čtyři CD. Přibližně jednou týdně jim přibude nová položka, o tom vás vždy informují emailem (pokud jste si tam něco objednávali)
Sound Doctrine - stránka organizace
Misc Formulář na objednání všeho možného.

Katalog African Books Colective * * přišlo v dubnu 2000

Poštou přišly tři katalogy. Zadarmo. A v nich je několik stovek zajímavých knížek o Africe, které lze objednat. Ovšem ty už nejsou zadarmo. Ale můžete si aspoň přečíst o čem ty knihy jsou, a kdyby se vám líbily tak si je třeba půjčit někde v knihovně ;-)
African Books Collective - stránka firmy
Kniha Formulář na objednání katalogu

OrCAD Demo CD * * přišlo 5.11.98

Požadavek na CD předala firma české pobočce, takže CD přišlo během rekordních 4 dnů a navíc s českým ceníkem (nic pro mě, samé pětimístné cifry) a hromadou materiálů (anglických).
Na CD je obsažen OrCAD Capture v7.2, OrCAD Express v7.1, OrCAD PSpice a OrCAD Layout Plus v7.1. Vše programy na návrh elektrických obvodů a desek a navíc samé demoverze (nelze ukládat), takže normální smrtelníky tohle CD asi moc zajímat nebude.
Mimo to je na CD také Adobe Acrobat Reader 3.01, Internet Explorer 4.0, Win32s a kompletní prezentace firmy v HTML formátu.
OrCad - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Able Labels (nálepky) * * přišlo 8.3.2001

Po rozbalení obálky na vás vypadne malý pytlíček s cca 20 nálepkami a pár letáků (katalog). Nálepky jsou sice hezké, ale díky textu na nich asi prakticky nepoužitelné (třeba prakticky všechny obsahují telefon na tu firmu ...)
Able Labels - stránka firmy
Misc Formulář na objednání nálepek

Jasmine Object@Work * * přišlo 17.11.98

Dvojcédečko přišlo z Rakouska během 16 dnů.
Na tom prvním je program pro tvorbu multimédií. (230 megabytů i s dokumentací, ale instaluje se z toho jenom asi 60 Megabytů). Bohužel jsem momentálně neměl na disku dost místa na to, abych ho vyzkoušel, (No jo, ty MP3ky, muzika z Unreala, atd...) ale všimnul jsem si, že tam jsou nějaké zdrojáky ve Visual C++ a podařilo se mi tam také najít 20 fotek motorek v celkem slušné kvalitě.
Na druhém CD je ukázka toho, co se s tím dá vytvořit. Je tam WebDeploy (nevím, co to je, ale běhá to jen pod Windows NT), 3D Webmaster (zajímavý 3D Editor - podpora textur a skoro-realtime zobrazování), ReportPro (jakýsi databázový program), RetrievalWare (tak tady jsem nepochopil, o co jde), CosmoCaller (taky jsem nepochopil, co to je, ale má to něco společného s komunikací) a ISGNavigator (pomocný databázový program), celkem něco přes 200 megabytů softwaru.
Pak je tam ještě Adobe Acrobat Reader (ten je snad na všech CD) a HTML dokumentace. Ujde.
PS: Když jsem sečetl využité místo na obou CD, tak jsem došel k číslu 489 Megabytů. Nechápu, proč to firma nedala na 1 CD a rozkouskovává to na dvě.
Computer Associates - Stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Ingres II * * přišlo 19.5.2000

Na CD je verze pro Windows NT a pro Linux. Verze pro Windows NT se mi odmítla na Windows 98 nainstalovat, nepomohlo ani ruční překopírování souborů (asi to opravdu potřebuje WinNT) a verze pro linux mi taky nějak nefungovala (i když je pravda že v linuxu se moc nevyznám, takže to bude asi tím.) Nicméně na CD jsou navíc ještě PDF dokumenty, popisující systém (kdyby se to vytisklo tak to bude dohromady několik tisíc stránek) a co to umí, například SQL. V zásadě je to celkem solidní databázový systém, jsou tam třeba i moduly pro Apache, takže se to dá použít i na webu, akorát by to chtělo aby to fungovalo i na Win9x. Pokud máte Windows NT nebo Linux a chcete nějaký dobrý databázový systém tak to určitě objednejte, pokud ne tak to asi nemá pro vás smysl.
Computer Associates - Stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Texas Instruments CD * (*) přišlo 9.11 - 24.11.98

U Texas Instruments si lze objednat celkem 3 CD. Zatím přišly dvě - "DSP Third-party application software and development guide" (poměrně dlouhý název) a "Designer's Guide and Databook"
Zabaleny byly velice kvalitně - v plastikovém obalu a vycpané obálce(pošta nemá prakticky šanci je rozbít) a trvalo jim to z Ameriky 11 dnů tomu prvnímu, 12 dnů tomu druhému a 25 dní třetímu.
Obsah cédéček už bohužel tak zajímavý není. Na tom prvním je tam asi 380Mb dokumetace k různým mikroprocesorům v poměrně nešikovném PDF formátu, ke kterým je připojen Adobe Acrobat Reader pro 16-bit. Windows, 32-bit. Windows, Macintosh a pro 6 Unix systémů (SunOS, IRIX, AIX...)
To druhé vypadá podobně, s tím rozdílem, že část dokumetace je v HTML, část v PDF a část v Powerpointu a je k tomu jakýsi InfoNavigator (prohlížeč). Z dalších prohlížečů je tam Powerpoint Viewer a Acrobat Reader.
Pokud se někdo zajímá o DSP mikroprocesory, tak pro něj můžou být tahle CD docela zajímavá. Ostatním se z nich může hodit leda tak ten plastikový obal.
Jinak bych chtěl upozornit: NESPOUŠTĚJTE instalační program na druhém CD! Přepíše některé DLL soubory v adresáři WINDOWS\SYSTEM bez jakéhokoli varování a Windows pak hlásí chyby a fungujou tak nějak divně... Teda za tohle mám chuť dát tomu CD nula hvězdiček a prohodit ho oknem.
Třetí CD je v podstatě podobné jako ty dvě předchozí, ale jsou na něm přehršle obrázků (většinou nezajímavých, ale jsou tam taky fotky některých lidí z Texas Instruments, takže je můžete vesele morfovat)
Texty jsou opět v mnoha formátech (HTML, PDF, Postscript), ale prohlížeč je tam jen na PDF (Acrobat Reader, opět pro čtyři operační systémy).
P.S: Ta vycpaná obálka je výborná, hodí se například na přenášení harddisků.
Texas instruments - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Secrets of Peace * (*) přišlo 7.7. 1999

Po rozbalení obálky vypadl průvodní dopis a 32 stránkové čtení - náboženský text se spoustou citátů z bible a obohacený pár obrázky. Moc zajímavý mi nepřišel. Filatelisté ocení nalepené poštovní známky v hodnotě necelých dvou dolarů (i když, mohli tam nalepit hezčí...). Celkem nic moc
HopeNet - WWW stránka
Kniha Formulář na objednání čtení.

Our Daily Bread * (*) přišlo 21.3.2001

Celkem malá knížečka náboženského zaměření (vychází to jednou za tři měsíce, tady lze objednat "speciální edici"). Pro někoho to může být zajímavé čtení, nicméně nic světoborného to není.
Radio Bible Class - stránka organizace
Kniha Formulář na objednání brožurky

Katalog CosmoLingua * (*) přišlo 17.5.2000

Pár dní po objednání přišlo několik katalogů. Jsou v nich různé jazykové zájezdy a pobyty a v objednávacím formuláři si můžete zvolit jaký jazyk vás zajímá. Katalogy jsou celkem solidně udělané, i když na to abych si z nich něco objednal tak nějak momentálně nemám peníze...
CosmoLingua - stránka firmy
Kniha Formulář na objednání katalogu

OSRAM Lightning programme '98/99 * (*) přišlo 7.5.99

Po otevření zásilky vypadlo CD v plastikovém obalu (obal byl nakřáplý, je vidět, že to měla v rukou česká pošta). Na CD je katalog všech žárovek, zářivek a různých udělátek, co tahle firma vyrábí. Je tam taky program na počítání nákladů na osvětlení (ceny v markách, vypadal dost složitě). Bohužel, celé CD je německy, takže jsem tomu, co na něm je, moc nerozuměl. Sice na CD jsou podadresáře "English", ale nastavit tam angličtinu se mi nikde nepodařilo.
OSRAM - stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

Dimple 3.0.7 Demo CD * přišlo 24.3.99

Na CD je zaplněno pouhých 27 MB, z toho 4 MB Adobe Acrobat Reader 3.01, 2 MB vlastní program a zbytek jsou ukázky a manuály v PDF formátu.
V programu je velké množství filtrů a funkcí na zpracování obrazu, většina funkcí je však určena na zpracování satelitních snímků i když některé jsou použitelné i pro fotografie. Problém je v tom, že program neumí ukládat, takže je prakticky nepoužitelný. (zatím jsem nenašel žádný crack). Měla by tam být i verze pro Macintosh.
Process Software - stránka firmy
CD Přímý odkaz na formulář díky zhovadilosti firemního serveru nefunguje. Na jejich stránce klikněte na "Get DIMPLE Demo" a jste ve formuláři.

Software Showcase * přišlo 18.11.98

CD přišlo během 17 dnů. Je tam asi 430 megabytů různých programů na měření všeho možného a na automatizaci, ale nemohl jsem je odzkoušet, protože nemám potřebný hardware. Potom je tam ještě prezentace v HTML a PDF formátu.
Z ostatních věcí je tam Adobe Acrobat Reader a Netscape Communicator 4.05.
National Instruments - Stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

CS ChemOffice * přišlo 23.11.98

CD přišlo během 16 dnů ve velké obálce s hromadou propagačních materiálů. Je na něm hromada chemických programů, hromada dokumentů ve čtyřech světových jazycích a multimediální prezentace. Bohužel, chemie není můj obor a tak jsem jaksi nepochopil, k čemu to všechno vlastně slouží. Je tam (jako ostatně na většině obdobných CD) Adobe Acrobat Reader.
CambridgeSoft - Stránka firmy
CD Formulář na objednání CD

ZpátkyZpátky na domovskou stránku


Autor: Martin "Bilbo" PetříčekEmail: Muj EmailICQ: 42199605 Moje ICQ